niedziela, 19 kwietnia 2015

Drzwi nr 15

Nie było łatwo zrobić to zdjęcie. To jedne z najbardziej obleganych schodów w Dubrowniku. I nic dziwnego. Stary kościół zbudowany z jasnego kamienia, przepięknie rzeźbiony portal, drzwi w bardzo ciekawym kolorze i dostojne schody - toż to wymarzone tło do wakacyjnych fotek. Mnie zachwyciło jak łączy się tutaj prostota i elegancja. Nie ma przesytu, a jednak czuje się, że to wyjątkowa budowla. Same drzwi są raczej skromne, ale za to ich oprawa nadaje całości wyjątkowego charakteru. Style wspaniale się przenikają. Jest tak, jak lubię.

Dubrownik / Chorwacja


Więcej o cyklu przeczytacie tutaj.

Miłego dnia!
Marta

2 komentarze:

  1. Dubrownik to moje jeszcze niespełnione chorwackie marzenie. Bardzo lubię fotografować detale. W drzwiach najbardziej fascynują mnie ... kołatki i klamki ! Mam nadzieję, że kiedyś dotrę do Dubrownika i będę mogła wzbogacić swoją kolekcję zdjęć o kolejne zjawiskowe drzwi, klamki, kołatki... ;) Pozdrawiam - M.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dubrownik jest piękny. Trzeba przyznać, że wspaniale go odrestaurowali bo zniszczeniach z czasów wojny na Bałkanach. Dobrze rozumiem twoją pasję fotografowania klamek - też tak mam :)

      Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...