piątek, 29 sierpnia 2014

Ludu pracujący Stolicy!

Choć właściwie nie tylko pracujący, bo rzecz dotyczy wszystkich mieszkańców, a także przyjezdnych gości. To może zacznę jeszcze raz...

Panie i Panowie! Mieszkańcy, sympatycy i goście. Wszyscy, którzy poruszacie się po Warszawie komunikacją miejską. Wszyscy, którzy wiecie, jak to jest, przebijać się z jednego końca miasta na drugi. Wszyscy, którzy w czasie potrzebnym na przejechanie z Anina na Boernerowo, moglibyście równie dobrze dotrzeć pociągiem do Krakowa, albo samolotem do Madrytu. Wy, którzy już nie możecie się doczekać otwarcia drugiej linii metra (a właściwie tylko jej części). 
Wy wszyscy wyobraźcie sobie, że ktoś zwizualizował nasze marzenia. Wyobraźcie sobie miasto ze wspaniałą siatką 12 linii metra. Wyobraźcie sobie, że to mogłoby wyglądać tak:
Swoje marzenia przelał na papier w formie fantastycznej grafiki Bartosz Różalski. I przyznam się, że w pełni te marzenia podzielam. Zaglądają tu jacyś Warszawiacy? Co myślicie o tym projekcie? Przy jakiej potencjalnej stacji metra mieszkacie?Jestem w trakcie poszukiwania pomysłu i godnego miejsca na powieszenie tego plakatu w mieszkaniu. Myślę, że mógłby ciekawie komponować się z mapami starej Warszawy, które zdobią moją jadalnię. 

Dla wszystkich, którzy tak jak ja, chcieliby oddać się marzeniom, mam dobrą wiadomość. Grafiki w formacie 98/68 cm można będzie kupić już 20 września na Targach Designu w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich na Brackiej 25 w Warszawie. Nie przegapcie tej imprezy! Może się tam spotkamy?

Miłego dnia!
Marta

15 komentarzy:

 1. Ha, super ten plakat :) Ja mieszkam przy stacji plac Trzech Krzyży. Fajnie by było gdyby tyle linii metra powstało bez rozkopywania całej Warszawy, za pomocą magicznej różdżki przez jedną noc ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O mamo, szkoda, że to może za lat niewiadomoile, poczułam si jakbym patrzyła na wiedeńskie metro.o tam to się komfortowo jeździ, wszędzie expressowo i piorunem :)), czy to metrem, czy wiekowym tramwajem, autobusem czy sbanem, może moje prawnuki doczekają ;))))) a tymczasem marzy mi sie zwyczajnie WKD do Nadarzyna a nie marny autobusik ;))
  buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja wiem, że była wojna, ja wiem, że był PRL, ja wiem, że w geście przyjaźni zamiast metra dostaliśmy PKiN, ale i tak jakoś ciężko znoszę myśl, że w XXI w. w dwumilionowej metropolii nie da się jakoś szybciej, sprawniej, wydajniej tego metra rozbudowywać. Ula, widzę, że jesteś jeszcze większą pesymistka niż ja, bo ja miałam nadzieję, że może jednak nasze wnuki doczekają, a Ty dodałaś jeszcze jedno pokolenie ;)

   Usuń
  2. Bo jak widzę ile u nas sie buduje kładkę przez ulicę - średnia wychodzi jakieś 1,5 roku, to dlatego taką pesymistka jestem :))

   Usuń
  3. koło moich rodziców kładkę budują już 3 lata i końca nie widać ;(

   Usuń
 3. Mam nadzieję że kiedyś z papieru zmieni się to w metro ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba by się upewnić czy Bartek czasem nie rysował zaczarowanym ołówkiem ;)
  to by było...
  zawieś w jakimś godnym miejscu, niech się wizja ziści :)
  pozdrawiam gorąco,
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 5. Aj byłoby wspaniale! :) Marzy mi się szczególnie jedna z tych stacji metra, jak ona ułatwiłaby mi życie... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Plakat fantastyczny i oby nie był tylko plakatem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Marzenia! Ja pewnie najbliżej bym miała do stacji Obrońców Tobruku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. zapraszam Cię na moje pierwsze urodzinowe candy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Hahahahaha. Do mnie nawet to wyimaginowane metro nie dojedzie. Pomimo to z rzyjemnością zawiesiłabym tę grafikę na ścianie. Jednakże wydaje mi się, ze autor nie jest warszawiakiem, a przynajmniej "moje" okolice zna słabo, bo troszke bez sensu te stacje są. ;)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...