piątek, 11 marca 2016

Przedwiośnie w salonie

Właśnie sobie uświadomiłam, że mój salon doskonale odzwierciedla kolorystycznie obecną porę roku. 
Dziś za oknem ponuro i deszczowo. Szarość ścian i kanapy idealnie do tej aury pasują. Ale gdy wiatr przewieje ciemne chmury, pojawia się niebieskie niebo. Niebieskie jak moje krzesło przy biurku. A białe meble są jak leniwie sunące obłoczki, które często obserwuję wyglądając przez okno.
Drewniana szafa i stolik mogłyby być kolorystyczną metaforą pni drzew i krzewów, które ciągle jeszcze nie mają liści, a brązowo-bure dekoracje na półeczce to przecież barwy ziemi.

W moim salonie, dostrzeżecie w różnych miejscach zielone roślinki. Jestem pewna, że gdy się rozejrzycie podczas spaceru, to też już zobaczycie pierwsze przebiśniegi, pąki i zielone pędy rożnych rośli.  Jeśli dodać do tego obrazka kolor nieba podświetlanego przez zachodzące słońce, to i różowy fotel odnajdzie się nieźle w tej układance ;)


Ha, trochę popłynęłam z tymi salonowymi metaforami, ale to chyba ze zmęczenia. Po prostu już mi się rzuciło na głowę ;) To był dla mnie bardzo intensywny zawodowo tydzień i cieszę się, że już się skończył. Zamierzam w weekend podładować akumulatory i liczę na to, że choć na chwilę wyjdzie słońce i rozświetli nam mieszkanie, jak na ostatnim zdjęciu. A w niedzielę zobaczycie skutek uboczny mojej krótkiej podróży służbowej (którą również zdążyłam w tym tygodniu zaliczyć), czyli kolejne zdjęcia pięknych drzwi - tym razem upolowane u naszych południowych sąsiadów.

Miłego dnia!
Marta

6 komentarzy:

 1. Pięknie i wiosennie.
  Masz bardzo ładny i jasny salon, piękne dodatki a kolekcja buteleczek i syfonów mnie powaliła, też taki kocham:)szczególnie w tym kolorze.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładnie.Ta ażurowa półeczka na której stoi kwiatek bardzo mi się podoba:)
  kreatywniejemy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale druciaki extra. O butle szklane. I dodatki. Ale masz fajnie. :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Powoli trzeba będzie ożywić wnętrza w domu, gdyż wiosna idzie wielkimi krokami. Dzisiejsza pogoda idealnie to pokazuję. Bardzo ciekawie prezentuję się ten nowoczesny stolik w salonie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. rzeczywiście wiosna powoli do ciebie zagląda!! pięknie.
  a jaki masz cudowny parapet. nie zauważyłam wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie można się napatrzeć na Twoje zdjęcia :) Szczególnie w oko wpadła mi ta drewniana szafa ozdobiona cotton balls, ciekawie to wygląda :)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...