środa, 14 grudnia 2011

Dzisiaj rządzi czerwony

Nie Czerwony Kapturek i nie czerwony autobus. Nie myślę o czerwonym barszczu, ani o zespole Czerwony Tulipan, którego poezję śpiewaną bardzo Wam polecam. Dziś chodzi o czerwony kolor w mieszkaniu. Oto jest.


I jest to dość zaskakujące. Po pierwsze dlatego, że nie lubię czerwonego koloru. Zwłaszcza w odcieniu czerwieni strażackiej, który jest chyba najpopularniejszy.
Po drugie, ponieważ dekoracje częściowo nawiązują już do Świąt, a ja właściwie o Świętach jeszcze nie zaczęłam myśleć i wydają mi się one bardzo odległe.
Po trzecie, bo gdy zdarzyło mi się pomyśleć o Świętach, to w kontekście udekorowania domu na biało. Biało!!!

Uznałam, że skoro mam chyba zapalenie gardła, bo nie mogę przełykać i wydobyć z siebie głosu, to znaczy, że jednak nadeszła zima. A skoro zima, to wrzosy na komodzie przestały być na czasie i nadszedł czas na zmiany.
Ostatnio, wracając z pracy, ogołociłam co nieco krzak pod sąsiednim blokiem i stąd te kolorowe badyle. Normalnie chyba dostanę kiedyś jakiś mandat za niszczenie zieleni, ale takie były ładne, że nie mogłam się oprzeć.
Zdjęcia jak widać robione wieczorową porą, czyli szału nie ma. Udawajmy więc, że przynajmniej są nastrojowe. Pojawił się też Św. Mikołaj, żeby nastrój zbliżających Świąt stał się bardziej namacalny.
Może dzięki temu się zmobilizuję i pomyślę w końcu konkretniej o tych białych dekoracjach. Zwłaszcza, że o ubieraniu domu na Święta sama w tym artykule ostatnio napisałam ;) Tych, co jeszcze nie czytali, zapraszam do lektury.

Miłego dnia!
Marta

5 komentarzy:

 1. fajne akcenciki, u mnie też w tym roku faza na czerwień, to chyba wszystko przez ten brak śniegu.
  serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Czerwień zawsze dodaje świątecznego klimatu :)Dużo zdrowia

  OdpowiedzUsuń
 3. znam ten krzak....
  zdrowiej!
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Hehe, i ja ozdobiłam dom podobnymi badylami z czerwonym suszonym owocem na końcu (chyba dzika róża), a to twoje to chyba jarzębina? :P

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...