niedziela, 15 marca 2015

Drzwi nr 10 i bonus

Największą kolekcję zdjęć pięknych drzwi mam chyba z Wrocławia. Na te, które Wam dziś pokażę trafiłam, bo lubię wściubiać nos w różne zakamarki. Kiedy spacerowaliśmy ulicami starówki zobaczyłam za płotem piękny, mały ogród. Nie byłam pewna, czy wolno do niego wchodzić, ale furtka była otwarta więc weszliśmy i rozsiedliśmy się na ławeczce. Było to wspaniałe miejsce na odpoczynek: kwiaty, fontanna, spokój i odrobina cienia w słoneczny dzień. No i te drzwi. 
Najpierw moją uwagę przykuł ciekawy, chyba miedziany szyld z napisem Maciejówka. Potem dostrzegłam ładne, drewniane zdobienia i kutą kratę. A to wszystko obmurowane wspaniałym portalem. 


Zaintrygowało mnie, czym jest Maciejówka więc wyszukałam w internecie i już wiem, że to duszpasterstwo akademickie. Na swojej stronie mają fajny filmik pokazujący jak trafić do tajemniczego ogrodu i odnaleźć te drzwi (a może i coś więcej)  ;) W ramach bonusu dorzucam dziś jeszcze dwa zbliżenia na stolarkę Maciejówkowych wrót.Więcej o cyklu przeczytacie tutaj.

Miłego dnia!
Marta

12 komentarzy:

 1. We Wrocławiu podobno jest sporo takich pięknych form i wzorów. Wrocław jest na mojej liście miejsc do odwiedzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wrocław to piękne miasto. Jest u mnie na podium najładniejszych, polskich, dużych miast. A drzwi tam można spotkać wręcz obłędne :)

   Usuń
 2. Uwielbiam robić i oglądać zdjęcia drzwi. Piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wrocław to moje miasto studenckie...chyba tylko Kraków jest ładniejszy ;) Choć to moje subiektywne zdanie :) Miłego tygodnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. najpierw zakochałam się w Krakowie, potem odkryłam Gdańsk, a na końcu Wrocław. Wszystkie te miasta mają w sobie "to coś" ;)

   Usuń
 4. Dołączam do fanów tego wyjątkowego miasta :) Cieszę się, że mam je tak blisko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja niestety wręcz przeciwnie, dlatego bywam w nim zdecydowanie rzadziej niż bym chciała.

   Usuń
 5. Robi ktoś dzisiaj jeszcze takie zdobione drzwi i futryny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście nie znam, ale nie tracę nadziei, że są gdzieś zdolni stolarze, którzy umieją takie zrobić i ludzie, którzy chcą sobie takie zamontować.

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. i jak wrażenia? na żywo na pewno o wiele ładniejsze :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...