czwartek, 24 marca 2011

O statku, co płynie z Chin

Chiny, jak wiadomo, do naszych bliskich sąsiadów nie należą. Ani do sąsiadów, ani do bliskich. Z mapy wynika, że leżą gdzieś hen, na końcu świata. Jakby tego było mało, odległość ta, mierzona drogą morską, jest jeszcze dłuższa. No i właśnie taką trasę ma do pokonania jedna z upatrzonych przez nas umywalek. Płynie sobie statkiem, a ponieważ ten rodzaj transportu do najszybszych nie należy, zawita do naszego pięknego kraju najwcześniej w czerwcu. Ta wiadomość pozwoliła nam rozwiązać jeden z umywalkowych dylematów, ponieważ mamy jednak nadzieję zamontować umywalki jeszcze w tym półroczu. Niniejszym zrezygnowaliśmy z umywalki Bianca na rzecz... jakiejś innej, jeszcze bliżej nie sprecyzowanej.

Wczoraj, dojechały wyczekiwane wewnętrzne drzwi wejściowe. Nie obyło się bez komplikacji, ale są i już wczoraj Pan Zdzisław je obsadzał. Oczywiście okazało się, że żeby framuga była prosto zamontowana, to trzeba wyrównać ściany. A to oznacza dołożenie na połowie ściany 4 centymetrów tynku!
W przedpokoju zniknęła już większość magistrali kablowych, a rura gazowa jest w trakcie przerabiania. Wyrównane są też ściany z drzwiami. W chwili obecnej to pomieszczenie prezentuje się tak:
Ściana w kuchni też już wyrównana


WC czeka jeszcze na podwieszenie docelowej muszli. Póki co, na czas remontu została stara.


A na koniec fragment salonu.


W tym tygodniu zaczął się remont elewacji naszego budynku. Cieszymy się, bo będzie ładniej, ale cieszymy się też, że w tej chwili jeszcze tu nie mieszkamy. Ze względu na hałas oczywiście. Mam nadzieję, że skończą zanim się wprowadzimy. A póki co musimy uprzątnąć balkon z resztek boazerii, bo od poniedziałku wkraczają panowie z ekipy remontowej. Może da się załatwić, żeby nam te graty zwieźli windą, co jeździ na zewnątrz budynku? To by było coś.

Miłego dnia!
Marta

2 komentarze:

 1. Dzieje się, dzieje!!!
  A i Pan Zdzisław kochany, że zdjęcia już pozwala robić:)
  Buziaki
  Wer

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak powiedziałam Panu Zdzisiowi, że zdjęcia przyszłam robić, usłyszałam: A rób Pani, ale ja wychodzę" Ale nie uciekł. I nawet miło poplotkowaliśmy:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...