środa, 16 marca 2011

Czym skorupka ...c.d. i skrót newsów remontowych

Nie mam nowych zdjęć z naszego mieszkania. A nie mam, bo Pan Zdzisław zabronił mi fotografować, zanim skończy robić przedpokój:) I kto tu jest szefem? Może jednak Adam, bo pan Zdzisio mówi do niego ostatnio "dobrodzieju"!
No więc mogę Wam tylko opowiedzieć, że część ścian w przedpokoju i ściana w kuchni jest już wyrównana, a drzwi do salonu wymienione. Jutro przeróbka rury od gazu, która przechodzi fikuśnie przez cały przedpokój. Taka rura to jest coś! Wchodzi do mieszkania tuż przy ścianie, a z drugiej strony przedpokoju ma odchylenie o ponad 10 cm! Normalnie jak w serialu "Alternatywy 4":) Po jej przerobieniu będzie można wreszcie zabudować tą wielką dziurę w przedpokoju, w której idą piony, a która wcześniej była ukryta za boazerią (sic!).
Mamy nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu dotrą drzwi wejściowe, które miały być najpóźniej dzisiaj. I że uda się je sprawnie zamontować. Musimy też załatwić z elektrownią podłączenie wymienionej instalacji i zaplombowanie licznika. No i ciągle czeka sprawa wymiany okna w kuchni. Nadszedł też czas rozglądania się za blatami (których potrzebujemy jakieś hurtowe ilości i to niestandardowej szerokości), nowymi parapetami, umywalkami, klamkami, listwami przypodłogowymi, itp. Czyli nie nudzimy się i mamy nad czym myśleć:)

Ale przecież post nie może być bez zdjęć. Dlatego dzisiaj kolejna porcja inspirujących pokojów dla maluchów, tak żeby na razie wyczerpać temat:)Miłego dnia!
Marta

3 komentarze:

 1. pokoiki naprawdę super, niektóre niezwykłe:)
  a Wy prujecie jak burza:)
  buziaki
  W

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej!
  Ja w kwestii szafy, a raczej odziedziczonych szaf, o których pisałaś wcześniej. Taki skarb! Taki naturalny kolor jest przepiękny! Szkoda go zamalowywać, skoro to solidne drewno. Nie wiem do końca jaki styl preferujecie, do dokładnie planujecie, jednak wnosząc po inspiracjach podobają nam się podobne rzeczy :) Może jednak zostawić takie szafy na zasadzie kontrastu do innych mebli? Lub pomalować, jak sama piszesz. Turkus? Fajny pomysł. A dla inspiracji zajrzyj tutaj. Może jeszcze nie znasz.
  http://www.leietlie.fr/
  Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Marta dzięki za odwiedziny i linka. Nie znałam tej strony. Zaraz się zakopię we francuskich inspiracjach:)

  Jedna z szaf ma ładny kolor i może ją po prostu odświeżę, ale druga jest aż pomarańczowa i ten kolor jest zupełnie nie w moim stylu. Za to ma ładniejszy kształt dlatego chciałabym ją jakoś przerobić.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...