piątek, 19 lutego 2016

Łazienki po królewsku

W górach obudziły się niedźwiedzie. Nad głowami przelatują klucze dzikich gęsi. Podobno pierwszy w tym roku bocian już jest w Polsce. Czy to już wiosna? Teoretycznie do tej kalendarzowej został jeszcze miesiąc, ale gdy w ostatnią niedzielę piękne słońce wygoniło nas z domu na spacer, zaczęłam mieć nadzieje, że zima już nie wróci.

Jeśli śledzicie mój profil na instagramie, to wiecie, że w ostatni weekend wybraliśmy się do Łazienek Królewskich. Bardzo lubię ten warszawski park, bo budzi różne miłe wspomnienia. Moi dziadkowie mieszkają niedaleko więc często bywałam tu w dzieciństwie. Dziś, tak samo jak wtedy, spaceruję alejkami i wypatruję wiewiórek. Tym razem okazało się, że nie tylko te rudzielce uwielbiają orzechy. Adam postanowił karmić z ręki również dzikie sikorki. Nie sądziłam, że to możliwe, ale sporo ptaków się skusiło. Tylko strasznie szybkie były i ciężko było zrobić im zdjęcie ;)

Park Łazienkowski zachwyca o każdej porze roku. Bardzo lubię klasyczną architekturę Pałacu na wodzie, oranżerii i innych zabudowań. Na ich jasnym tle, kolorowe pawie prezentują się jeszcze dostojniej. I wiecie co? W Łazienkach widać już wiosnę! Na krzewach pojawiły się pierwsze listki a spod kwietników, ciągle jeszcze przykrytych świerkowymi gałęziami, wystają już kilkunastocentymetrowe pędy tulipanów i innych kwiatów. Kaczory walczą ze sobą o samice i wszędzie słychać ćwierkanie ptaków. Oby tak dalej :)

No dobra, dosyć gadania. Zapraszam Was na wirtualny spacer.

Następnym razem muszę wejść do pałacu. Strasznie dawno nie byłam w środku i chętnie przypomnę sobie jak wygląda wystrój wnętrz - zwłaszcza obłędne łazienki.

Miłego dnia!
Marta

5 komentarzy:

 1. Piękne migawki i ten ptak żywy? prawdziwy? i tak się nie bał???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyglądał jakby strasznie się bał, ale czego się nie robi dla wyłuskanych już orzechów ;) a za pierwszym odważnym przyleciało całe stadko

   Usuń
 2. Wstyd się przyznać, że podczas żadnego wyjazdu nie poświęciłam chwili na spacer po Łazienkach. Czas to zmienić. Zainspirowałaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łazienki są piękne o każdej porze roku więc następnym razem zarezerwuj chociaż dwie godzinki.

   Usuń
 3. Haha, a spodziewałam się łazienkowych inspiracji, bo czeka mnie remont. Taki psikus z Twojej strony :-D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...