poniedziałek, 18 maja 2015

Drzwi nr 19

Ostatnio zdecydowanie żyję w ciągłym niedoczasie. Weekend minął, a wpisu z drzwiami brak. Trochę wstyd, ale nadrabiam. Podobno lepiej późno niż wcale. 

Lubicie zwiedzać różne zamki i pałace? Ja zawsze, gdy jestem w takich miejscach, myślę sobie jak wspaniale musiało się żyć w tamtych czasach. Oczywiście jeśli się było właścicielami, a nie służbą ;) Wyobrażam sobie te bogato zdobione suknie, przyjęcia we wspaniałych salach balowych, przejażdżki powozami zaprzężonymi w co najmniej 4 konie, eleganckich dżentelmenów krążących stadami i damy dworu dotrzymujące towarzystwa. A potem uświadamiam sobie, że suknie były niewygodne, damy dworu to upierdliwe plotkary, od których nie sposób się uwolnić, w powozie strasznie rzucało, a spocone konie pachną zwykle tak sobie. Na dodatek główne zajęcie kobiety w ciągu dnia to wyszywanie ornatów, umilanie towarzystwu czasu śpiewami lub grą na instrumentach, itp. Hmm... to chyba jednak nie dla mnie. No ale pozwiedzać zawsze można. Zwłaszcza jeśli jakimś cudem zamki przetrwały różne zawieruchy bitewne, wojenne, okupacyjne, itp. Kiedyś to się dopiero przykładali do dekoracji wnętrz!

Drzwi, które Wam dziś pokazuję pochodzą właśnie z jednego z takich zamków. Niestety nie mają 350 lat, bo przez pożary nie zachowały się te oryginalne, ale i tak wydają mi się ładne i warte pokazania.

Zamek Leszczyńskich / Baranowo Sandomierskie / Polska


Miłego dnia!
Marta

2 komentarze:

  1. Martuś, szeroko się uśmiechałam czytając tego posta :) Uwielbiam Cię <3, a drzwi fajne :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...