środa, 9 lutego 2011

Gotowi? Start!

Dziś zaczynamy remont  nowego, wymarzonego mieszkania, a ja rozpoczynam nadawanie relacji wraz z foto story. A ponieważ urządzanie wnętrz to nie jedyna moja pasja, uprzedzam, że różne inne stwory też mogą się tu pojawić. Jednak na początek trochę historii, aby utrwalić miłe wspomnienia.

Ostatnie trzy lata spędziliśmy w bardzo przytulnej kawalerce na warszawskim Żoliborzu. Określenie przytulna jest tu jak najbardziej na miejscu, nie tylko ze względu na jej klimat. Miała ona 18,6 m2 i mieszkając w dwie osoby trzeba się było często przytulać. Czyli coś w sam raz dla młodego małżeństwa :) 
Śmiem twierdzić, że urządzenie tego mieszkanka uczyniło z nas prawdziwych mistrzów logistyki i planowania co do centymetra. Wyobraźcie sobie miny sprzedawców, gdy wyciągałam w sklepie miarkę, mierzyłam coś, co chciałam kupić, po czym ze smutkiem oznajmiałam, że niestety dziękuję, bo jest o 2 cm za szerokie!
Na szczęście udało się, głównie dzięki zdolnościom mojego męża, który pod pozorem samodzielnego robienia niektórych mebli wzbogacił znacznie swoją kolekcję narzędziowych przydasiów. Nie ma to jak dobra motywacja :)

A oto, co udało nam się stworzyć:Lodówka nie zmieściła się w kuchni więc ukryliśmy ją w... szafie.Szafa nie mogła mieć "normalnych" drzwi, bo po rozłożeniu łóżka nie dałoby się ich otworzyć i swobodnie przejść. Z tego samego powodu są zasłonki na szafkach w kuchni.


Uwierzycie, że w tym mini przedpokoju w sezonie stały jeszcze dwa rowery?!Kanapa w rzeczywistości miała kolor malinowy.
A już wkrótce pierwsze zdjęcia i historie związane z remontem naszego nowego lokum.

Miłego dnia!
Marta

3 komentarze:

  1. Gdzie można kupić taki materiał w kratkę jak w Waszej kuchence? Bardzo ożywia wnętrze!

    OdpowiedzUsuń
  2. materiał kupiliśmy kilka lat temu w Ikea. Wydaje mi się, że ten wzór wciąż jest dostępny.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cofnęłam się do pierwszego posta :-) Kawalerka bardzo przytulna :) Takie ciepło bije od tych zdjęć :-) Podziwiam za zagospodarowanie każdego kąta :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...